USZKODZENIA DYSKIETEK
Dyskietki czyli FD (floppy disk) czasy swojej świetności mają już dawno za sobą. Są jednym z najgorszych (o ile nie najgorszym) nośników jakie możemy dzisiaj jeszcze spotkać w użyciu do przechowywania danych. Są bardzo wolne (transfer rzędu kilkudziesięciu kB/sek.), posiadają niewielką pojemność (standardowo 1,44 MB) i są koszmarnie wadliwe (średni czas pracy to kilka tygodni do kilku miesięcy).
Piętą achillesową dyskietek jest praktycznie zerowa odporność na działanie wszystkich czynników fizycznych. Dyskietkę niszczy: zginanie, naciskanie, nieodpowiednia temperatura, światło słoneczne, kurz, brud, zapylenie, pole magnetyczne i elektromagnetyczne, itp.
W przypadku braku możliwości odczytu danych w napędzie FDD należy spróbować odczytać dyskietkę w innej stacji dysków - uszkodzenia samego napędu też nie należą do rzadkości.
Jeżeli straciłeś dostęp do danych znajdujących się na dyskietce, nie wiesz co się stało i nie jesteś pewien co masz dalej robić - kliknij tutaj i skonsultuj się z nami.
Jeżeli jesteś już zdecydowany i chcesz odzyskać dane w naszej firmie - kliknij tutaj.
Dostarczenie dysku
Analiza i jej rodzaje
Właściwy proces odzyskiwania danych
Płatność i odbiór danych
Przechowywanie danych
|