USTALENIE ŹRÓDŁA PROBLEMU

Do ustalenia źródła problemu służą następujące czynniki:

  • okoliczności towarzyszące powstaniu awarii (problemu)
  • ciąg objawów występujący przed, w trakcie oraz po awarii
  • wszystkie podejmowane czynności
  • aktualne objawy

I tak, np. jeżeli problem powstał tylko w kwestii uszkodzeń logicznych to wszystkie objawy oraz okoliczności będą dotyczyły powstałych problemów i podejmowanych czynności związanych z samymi danymi na nośniku. W tego typu sytuacjach nośnik pozostaje fizycznie sprawny, natomiast uszkodzeniu ulega sama struktura danych.

Podobnie rzeczy się mają w przypadku uszkodzeń pozostałych: dysk, który upadł - na pewno przyczyną braku dostępu do danych będzie uszkodzenie mechaniczne. Albo dysk, który uległ uszkodzeniu wskutek awarii zasilacza - na pewno będzie uszkodzony elektronicznie.

Oczywiście są to przypadki, w których prognoza jest łatwa do postawienia. Niestety zdarzają się przypadki, że jedna awaria generuje następny problem lub uszkodzenia występują po kilka naraz. Wtedy niezbędna jest fachowa wiedza i dobrze przeprowadzona analiza. Ale proszę się nie martwić na zapas - tego typu sytuacje zdarzają się nie za często.

Aby zdiagnozować z grubsza powstały problem proszę się posłużyć poniższą tabelką. Oczywiście ma ona charakter orientacyjny, jednakże znakomita większość przypadków mieści się w jej ramach.

Link do tabelki - kliknij tutaj.

Jeśli nie jesteś pewien, z jakim rodzajem problemu masz do czynienia - kliknij tutaj i skonsultuj się z nami.

Jeżeli jesteś już zdecydowany i chcesz odzyskać dane w naszej firmie - kliknij tutaj.

Dostarczenie dysku
Analiza i jej rodzaje
Właściwy proces odzyskiwania danych
Płatność i odbiór danych
Przechowywanie danych


Copyright DataMax Recovery © 2005 - 2024 | Mapa strony
Engined by Indingo