ODZYSKIWANIE DANYCH Z DYSKIETEK

Dzisiaj, w zasadzie większość komputerów sprzedawana jest już bez stacji dyskietek. I chyba słusznie - wg nas jedynym sensownym zastosowaniem dyskietki pozostają proste programy narzędziowe, wymagające środowiska klasy DOS... I chyba tak powinno zostać. Niestety - na rynku funkcjonują jeszcze programy robiące kopie zapasowe na dyskach miękkich. Czasem też się zdarzy, że ktoś zapisze sobie na dyskietce ważne dokumenty i... no właśnie... mamy problem.

Objawy:

  • nie można podejrzeć zawartości stacji dyskietek
  • błędy odczytu - nie można odczytać lub otworzyć pliku

Niestety także i my, ze względu na charakter naszej pracy jesteśmy zmuszeni do sporadycznego posługiwania się dyskietkami. Prawie za każdym razem, kiedy kupujemy nowe pudełko dyskietek to przynajmniej 1 lub 2 szt. z miejsca lądują w koszu. Wykazują one błędy już podczas formatowania - po prostu. Następne 3-5 szt. dyskietek ulega uszkodzeniu na przestrzeni 1 tygodnia eksploatacji. Dlatego jeśli chodzi o robienie kopii jakichkolwiek danych na dyskietkach - mówimy stanowczo: NIE !


Jeśli już jednak musimy korzystać z dyskietek, to warto pamiętać: zero kurzu, chronić przed wysoką temperaturą, słońcem i przed czynnikami mechanicznymi - nie rzucać i nie wyginać !!!

Jeżeli straciłeś dostęp do danych znajdujących się na dyskietce, nie wiesz co się stało i nie jesteś pewien co masz dalej robić - kliknij tutaj.

Zanim cokolwiek zrobisz ....
Ustalenie źródła problemu
Co dalej - decyzja
Czego nie wolno robić
Na przyszłość - backup

Jeżeli jesteś już zdecydowany i chcesz odzyskać dane w naszej firmie - kliknij tutaj.

Dostarczenie dysku
Analiza i jej rodzaje
Właściwy proces odzyskiwania danych
Płatność i odbiór danych
Przechowywanie danych


Copyright DataMax Recovery © 2005 - 2021 | Mapa strony
Engined by Indingo