ODZYSKIWANIE DANYCH Z KOMPUTERÓW PRZENOŚNYCH

Dyski z komputerów przenośnych (1,8 oraz 2,5 cala) to tak naprawdę miniaturowe kopie swoich większych i starszych braci czyli dysków 3,5 calowych, używanych powszechnie w komputerach stacjonarnych. Występują pomiędzy nimi jednak pewne różnice konstrukcyjne, mające na celu lepsze przystosowanie do wymogów miniaturyzacji oraz mobilności.

W efekcie awarie dysków w komputerach przenośnych
mają nieco inny profil:

  • dekalibracja mechaniczna
  • dekalibracja termiczna
  • uszkodzenia elektroniki wewnętrznej
  • uszkodzenia logiczne

Dyski używane w laptopach i notebookach są o wiele bardziej odporne na działanie destrukcyjnych czynników fizycznych, takich jak uderzenia i temperatura - niż dyski używane w komputerach stacjonarnych. Spowodowane jest to statystycznie mniejszą prędkością obrotową, mniejszą prędkością liniową, mniej precyzyjną mechaniką, itp. Jednakże sam fakt mobilności tego typu dysków powoduje, że są one narażone w sposób szczególny na działanie czynników mechanicznych. W efekcie generują one najczęstsze uszkodzenia typu mechanicznego (w ponad 70 % przypadków).

Najczęstsze objawy:

  • dysk jest martwy, tzn. nie jest wykrywany w biosie, nie ma żadnych oznak pracy
  • dysk jest wykrywany w biosie sporadycznie, wydaje nieprawidłowe odgłosy

Pamiętaj! Upadek, puknięcie, uderzenie - a nawet nieprawidłowy transport - to prawie pewna awaria dysku w komputerze przenośnym. Podobnie rzecz ma się z podwyższoną temperaturą - dyski pracujące w komputerach mobilnych z założenia mają bardzo ograniczone możliwości chłodzenia.

Dlatego np. nie wolno kłaść pracującego komputera przenośnego na miękkie podłoże, takie jak pościel lub koc. W ten sposób odcinamy możliwość wymiany gorącego powietrza i narażamy na awarię cały komputer.

Jeżeli straciłeś dostęp do danych znajdujących się na komputerze przenośnym, nie wiesz co się stało i nie jesteś pewien co masz dalej robić - kliknij tutaj.

Zanim cokolwiek zrobisz ....
Ustalenie źródła problemu
Co dalej - decyzja
Czego nie wolno robić
Na przyszłość - backup

Jeżeli jesteś już zdecydowany i chcesz odzyskać dane w naszej firmie - kliknij tutaj.

Dostarczenie dysku
Analiza i jej rodzaje
Właściwy proces odzyskiwania danych
Płatność i odbiór danych
Przechowywanie danych


Copyright DataMax Recovery © 2005 - 2024 | Mapa strony
Engined by Indingo