USZKODZENIA PAMIĘCI FLASH

Do najczęstszych uszkodzeń pamięci typu flash należą:

  • uszkodzenia elektroniczne - źródłem ich powstawania jest brak ostrożności przy uruchamianiu lub wyjmowaniu kart pamięci z systemu. Wiąże się to też z faktem występowania napięcia 5 V na złączu USB - natomiast znakomita większość układów pamięciowych zasilana jest dużo niższym (zmniejszonym) napięciem. Także występowanie anomalii napięciowych (przebicia, przepięcia, skoki napięcia) na złączu USB nie należą do rzadkości - stąd tyle uszkodzeń tego typu.

  • uszkodzenia fizyczne - dotyczy to przede wszystkim miniaturowych, bardzo delikatnych kart pamięci (szczególnie SD, micro SD, MemoryStick. itp.). Są to bowiem karty, które nie posiadają solidnej obudowy i bardzo łatwo je uszkodzić poprzez nawet lekkie wygięcie. Bardzo częstym uszkodzeniem jest także brak ostrożności przy kartach typu PenDrive - jeżeli korzystamy ze złącz USB na przednich panelach komputerów to musimy zachować szczególną ostrożność. Karty te bowiem stanowią element wystający poza obrys komputera i często dochodzi do przypadkowego złamania lub wyłamania gniazda karty. Najlepiej zaopatrzyć się w kabelek do USB i podłączyć go do gniazda z tyłu komputera. Rozwiązanie to pozwoli nam uniknąć niepotrzebnych kłopotów.

  • uszkodzenia logiczne - układ logiczny tego typu urządzeń z reguły nie odbiega od układu stosowanego w przypadku twardych dysków. Dlatego też sposób postępowania jest podobny - czytaj więcej.

Jeżeli straciłeś dostęp do danych fotograficznych (cyfrowych zdjęć) znajdujących się na karcie pamięci typu flash i chcesz je odzyskać online - kliknij tutaj.

Jeżeli straciłeś dostęp do danych znajdujących się na karcie pamięci typu flash, nie wiesz co się stało i nie jesteś pewien co masz dalej robić - kliknij tutaj.

Zanim cokolwiek zrobisz ....
Ustalenie źródła problemu
Co dalej - decyzja
Czego nie wolno robić
Na przyszłość - backup

Jeżeli jesteś już zdecydowany i chcesz odzyskać dane w naszej firmie - kliknij tutaj.

Dostarczenie dysku
Analiza i jej rodzaje
Właściwy proces odzyskiwania danych
Płatność i odbiór danych
Przechowywanie danych


Copyright DataMax Recovery © 2005 - 2021 | Mapa strony
Engined by Indingo